Lista specjalistów

Widoczne 20 specjalistów z 66 wyników

Patrycja Kosno-Frąckowiak

Patrycja Kosno-Frąckowiak

Pedagog

Jestem pedagogiem specjalnym z wieloletnim doświadczeniem w pracy w ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci , Przedszkolach, Szkole Specjalnej , jak również jako nauczyciel terapeuta w szkołach masowych na szczeblu Szkoły Podstawowej i Liceum. Ukończyłam Studia magisterskie na kierunku Pedagogia Specjalna z Terapią Pedagogiczną , ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Tyflopedagogi, Integracji Senasorycznej z Terapią ręki oraz Dogoterapię. Ukończyłam również liczne kursy w tym Alternatywne Metody Komunikacji AAC.

(0)
Osieczna, ul. Krzywińska 11
Aneta Kaczmarczyk

Aneta Kaczmarczyk

Pedagog

Dzień dobry. Jestem pedagogiem specjalnym, rewalidatorem. Specjalizuje sie w pomocy dzieciom w autyzmie i ich rodzinom. Moje doświadczenie zawodowe to 30 lat pracy, w tym 24 lata z dziećmi w autyzmie i spektrum. Swoją prace z dzieckiem i jego rodzina opieram wyłącznie na uznanych metodach i technikach, a przede wszystkim na zrozumieniu i zaspokajaniu szczególnych potrzeb dziecka i rodziny. Nie stosuje metod behawioralnych. Każde zachowanie dziecka traktuje jako próbę autoterapii, a tym samym wytyczne do terapii. Sciśle współpracuje z rodzina dziecka oraz z innymi specjalistami.

(0)
Goswinowice, Kolejowa 16
Jagoda Szczerkowska

Jagoda Szczerkowska

Pedagog

Jestem pedagogiem, nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego oraz certyfikowanym terapeutą ręki. Na co dzień prowadzę zajęcia terapii pedagogicznej i terapii ręki, pracuję z dziećmi z nadpobudliwością psychoruchową, specyficznymi trudnościami w nauce czytania i pisania, dziećmi z grupy ryzyka dysleksji, zaburzeniami koncentracji uwagi i zapamiętywaniem, zaburzeniami koordynacji oko-ręka, zaburzeniami sprawności grafomotorycznej i nieadekwatnym dostosowaniem siły oraz szybkości ruchów do wykonywanej czynności. Stosuję metody dydaktyczne i wychowawcze dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz możliwości dziecka. Terapia pedagogiczna ma na celu usprawnianie i minimalizowanie objawów trudności, ten cel przyświeca mojej codziennej pracy z dziećmi. Jestem szczęśliwa, że mogę pomóc w przezwyciężaniu trudności, a największą radością jest postęp osiągnięty przez dziecko. Staram się nieustannie wzbogacać swój warsztat pracy, uczestniczyłam w wielu warsztatach i szkoleniach specjalistycznych m.in.: Szkolenie uprawniające do wykorzystywania METODY STRUKTURALNEJ do nauki czytania i pisania oraz narzędzia diagnostycznego KARTY OCENY CZYTANIA I PISANIA - KOCP „Kurs terapia ręki I i II” – Nadający uprawnienia do diagnozy i prowadzenia zajęć terapeutycznych z Terapii ręki. „Indywidualizacja pracy z dzieckiem z nadpobudliwością psychoruchową i zaburzeniami uwagi” „Zabawy badawcze i eksperymenty w edukacji elementarnej” „Metoda 18 struktur wyrazowych w pracy z dziećmi z trudnościami w czytaniu i pisaniu” „Metody aktywizujące w pracy z grupą” „Sześciolatek w szkole – zabawa jako dziecięca forma uczenia się”

(0)
Łódź, Żubardzka 3
Aneta Szulc

Aneta Szulc

Pedagog

Jestem pedagogiem, terapeutą pedagogicznym i nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. Prowadzę także Centrum Terapeutyczne TER-UP dla dzieci w Gdyni, gdzie oprócz wsparcia pedagogicznego otrzymają Państwo wsparcie: psychologa dla dzieci i młodzieży, a także dla rodziców, logopedy i neurologopedy dziecięcego. W ofercie mamy także korepetycje dla starszych dzieci. Zapraszam do kontaktu :)

(0)
Gdynia, Mestwina 16
Katarzyna  Machał

Katarzyna Machał

Pedagog
(0)
KRAKÓW, ul. Gwarna 2 a
Danuta  Zakrzewska-Matuszewska

Danuta Zakrzewska-Matuszewska

Pedagog

Zielony balonik to miejsce, w którym jedni znajdą wsparcie w przezwyciężeniu trudności szkolnych, a inni w doskonaleniu funkcjonowania społecznego. Dodajemy pewności siebie poprzez kształtowanie pozytywnej samooceny. Wspieramy rodziców w pokonywaniu trudności wychowawczych i pokazujemy, jak rozwijać umiejętność rodzicielskie. A dlaczego " Zielony balonik" ? A dlaczego nie "Żółty..." ? 😉 Kto czyta, ten wie. A, kto wie, niech śledzi nasz FB, niewykluczone, że będzie to przedmiotem 🍀korzystnej zabawy😉) Nasz " Zielony balonik" ma być tym, co pomoże Waszemu dziecku. Tym, co spowoduje rozwój, wywoła pozytywne zmiany. To miejsce, które poprzez wspieranie dziecka w podejmowaniu systematycznego wysiłku pomoże mu zażegnać trudności w nauce, ale i te wynikające z funkcjonowania w grupie. Wyposażymy je w niezbędne umiejętności. Wspieramy także rodziców poprzez konsultacje ( bezpłatne dla rodziców naszych podopiecznych) oraz poprzez organizowanie szkoleń i warsztatów tematycznych dla rodziców i opiekunów ( zawsze bezpłatne dla rodziców/ opiekunów naszych podopiecznych), a także innych osób zainteresowanych wskazanym obszarem . A dlaczego Zielony...? Bo to dobry kolor.💚 Zapraszam do polubienia i obserwowania strony "Zielony balonik"!

(0)
Szczecin , Lutniana 39 lok.22 - 23
Dorota M. Bielawska

Dorota M. Bielawska

Pedagog

Kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Pomagam w zakresie: *Terapia pedagogiczna *Trening umiejętności społecznych *Wspomaganie rozwoju emocjonalnego, społecznego i poznawczego osób nieneurotypowych w tym w spektrum autyzmu Zapraszam do gabinetu w Częstochowie oraz online

(0)
Częstochowa, Podwójna 7
Jadwiga Truszkowska

Jadwiga Truszkowska

Pedagog
(0)
Gdynia, KARWINY
Marzena Zygmunt

Marzena Zygmunt

Pedagog

Jestem pedagogiem z przygotowaniem pedagogicznym, oligofrenopedagogiem, trenerem TUS, terapeutą pedagogicznym i terapeutą ręki. Zachęcam do zapoznania się z moją stroną internetową https://zygmuntmarzena1.wixsite.com/website-1

(0)
Zawada, Zawada 52
Justyna Owczarek

Justyna Owczarek

Pedagog

Dzień dobry, z wykształcenia pedagog szkolny i terapeuta pedagogiczny. Pracuje jako nauczyciel wspomagający w szkole podstawowej, pod moją opieka mam uczniów w spektrum autyzmu. W roku rozpocznę studia magisterskie z resocjalizacji i socjoterapii. W pracy z dziećmi stawiam na relacje, nawiązując więź z nimi, nasza praca jest efektywniejsza. Przyjmuje w domu, ale jest możliwość dojazdu do dziecka.

(0)
Pruszków, Armii krajowej 45 m2
Alicja Rodziewicz

Alicja Rodziewicz

Pedagog

Pedagog, pedagog resocjalizacyjny, oligofrenopedagog. Dodatkowa specjalizacja z zakresu edukacji i terapii osób ze spektrum autyzmu; w trakcie studiów z zakresu logopedii i neurologopedii. Terapia indywidualna, praca na zasobach. Zapraszam do kontaktu.

(0)
Gdynia, Gdynia
Aleksandra Stefanowska

Aleksandra Stefanowska

Pedagog

;) Trwają zapisy na przyszły rok szkolny ! ;) Kochani Rodzice! :-) Wasze Dziecko ma problem z koncentracją, skupieniem uwagi? A może szybko się rozprasza? Ma problem z czytaniem lub pisaniem? Może Matematyka nie jest jego lepszą stroną? A może jest dyslektykiem? Nie martwcie się, pomogę ! :) Skuteczne uczenie matematyki jest moją pasją. Z zawodu jestem Nauczycielem oraz Pedagogiem Specjalnym, który uwielbia to co robi ;) Przygotowuję do testów, egzaminów, zaliczeń, konkursów również w sytuacjach wymagających podjęcia natychmiastowego działania. Pracuję od 8 lat na co dzień z dziećmi i młodzieżą. Z wielką przyjemnością pomogę Waszemu dziecku przy odrabianiu lekcji, przygotowaniu do sprawdzianu. Pomogę także w tłumaczeniu zagadnień programowych. Posiadam własne materiały dydaktyczne i na każde zajęcia próbuję zawsze coś nowego przygotowywać w łatwy i zrozumiały sposób. Naukę dostosowuję do potrzeb i możliwości każdego dziecka, wykorzystuje różnego rodzaju metody i formy pracy. Dobór treści nauczania dobieram do zainteresowań i osobowości dziecka. Stawiam przede wszystkim na aktywność intelektualną dziecka i na jego kreatywność. Zajmuję się również uczniami z dysleksją, dysortografią oraz ćwiczeniami terapeutycznymi, kompensującymi trudności w stosowaniu zasad i reguł ortograficznych. Pomogę także w przygotowaniu przedszkolaka do podjęcia nauki w szkole. Mam również doświadczenie w przygotowywaniu Ucznia do egzaminu poprawkowego a także do : - sprawdzianu kompetencji po 3 klasie szkoły podstawowej i po 6 klasie szkoły podstawowej. Moi uczniowie osiągają wysokie wyniki w testach kompetencji. - sprawdzianie po 8 klasie . Na swoim koncie mam wiele sukcesów które pozwalają mi dalej pomagać innym Uczniom a także czerpać również z tego radość. Szczęśliwy Uczeń == Szczęśliwy Nauczyciel. ;) Dodatkowo: Podejmuję pracę z: dzieckiem nadpobudliwym, trudną młodzieżą, dzieckiem z zaburzeniami rozwojowymi itp. Posiadam własny samochód więc dojazd nie będzie dla mnie problemem.;);) Kontakt: 508 851 083 ;) Pozdrawiam ;) Zapraszam również na moja stronę;) https://www.facebook.com/terapeuta.nauczyciel.pedagogspecjalny.trenerTUS/

(0)
Tokary, Wierzbowa
Klaudia Duliban

Klaudia Duliban

Pedagog

Magister pedagogiki specjalnej. W ramach studiów ukończyła specjalizacje: pedagogika specjalna – oligofrenopedagogika na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz wczesne wspomaganie rozwoju dzieci z niepełnosprawnością na Uniwersytecie Gdańskim. Odbyła kurs terapii behawioralnej w ramach Polskiej Licencji Terapeuty Behawioralnego dotyczące Stosowanej Analizy Zachowania w Krakowie oraz posiada kwalifikacje z zakresu Terapii Ręki. Wcześniejsze doświadczenia nabyła jako terapeuta w Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku oraz publicznych placówkach edukacyjnych zajmujących się terapią i edukacją dzieci ze sprzężonymi niepełnosprawnościami, dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju. Dzięki ukończonym szkoleniom oraz stałej superwizji pod kierunkiem Dr Magdaleny Grycman – specjalisty ds. komunikacji wspomagającej i alternatywnej posiada praktyczną znajomość i umiejętności prowadzenia terapii i edukacji użytkowników AAC – komunikacji wspomagającej i alternatywnej. Obecnie pracuje jako terapeuta i nauczyciel z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz innymi niepełnosprawnościami.

(0)
Gdańsk, Drzewieckiego 5A
Jowita Sierżęga-Bester

Jowita Sierżęga-Bester

Pedagog

Jestem pedagogiem specjalnym ze specjalnością oligofrenopedagogika z edukacją wczesnoszkolną i przedszkolną. Jestem rownież terapeuta dziecka ze spektrum autyzmu oraz terapeuta wczesnego wspomagania. Od 10 lat pracuje jako pedagog specjalny w dziećmi ze spektrum autyzmu oraz niepełnosprawnością intelektualną. Obecnie jestem nauczycielem wspomagającym w szkole ogólnodostępnej oraz prowadzę prywatna praktykę.

(0)
Łańcut, Daszyńskiego 10
Aleksandra  Malinowska

Aleksandra Malinowska

Pedagog
(0)
Licheń Stary, .
Magdalena Kosior

Magdalena Kosior

Pedagog

Oferuję Państwu konsultacje i zajęcia w zakresie terapii pedagogicznej, zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, rewalidacji, socjoterapii i TUS - warunkiem.zebranie odpowiedniej grupy, resocjalizacji, terapii ręki , poradnictwa dla rodziców, ułożenia ścieżki terapii i działań w zakresie konkretnego przypadku. Mam pona 20 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi zarówno pedagogicznej jak i terapeutycznej, a w ostatnich 5 latach głównie z dziećmi z ZA. W mojej pracy priorytetem jest dobro dziecka I zapewnienie mu całościowych warunków do prawidłowego rozwoju,dlatego też pracuję nie tylko z dzieckiem,ale i z rodzicami,bo tylko wtedy nasze działania są efektywne. Zapraszam Państwa do współpracy.

(0)
Piekary Śląskie, ul. Szmaragdowa 9/2/7
Alicja  Biernacka

Alicja Biernacka

Pedagog

Socjoterapeutka, terapeutka pedagogiczna, pedagog leczniczy, promotorka zdrowia psychicznego, trener, szkoleniowiec, konsultant edukacyjny, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel mianowany.

(0)
Poznań , Winogrady
Aleksandra Charlęża-Gniewaszewska

Aleksandra Charlęża-Gniewaszewska

Pedagog
(0)
Brzeg Dolny, Zwycięstwa 1
Iwona Fijołek

Iwona Fijołek

Pedagog

Jestem pedagogiem, terapeutą pedagogicznym i terapeutą ręki. Na co dzień pracuje jako pedagog prowadzący terapię pedagogiczną oraz terapię ręki w ramach wczesnego wspomagania rozwoju. Prowadzę zajęcia dla dzieci od urodzenia do osiągnięcia dojrzałości szkolnej. Ukończyłam studia na kierunku pedagogika, specjalność: opiekuńcza, resocjalizacyjna, terapia pedagogiczna. Prowadzę również zajęcia induwidualne z przedszkolakami - przez zabawę rozwijamy zdolności z zakresu motoryki małej, percepcji wzrokowej, orientacji przestrzennej. Pomagam w nauce czytania, liczenia oraz przygotowania do szkoły. Moja oferta obejmuje również zajęcia indywidualne - korekcyjno-kompensacyjne dla dzieci w wieku szkolnym. Prywatnie jestem mamą 3 letnich bliźniaków. Zajęcia prowadzę w domu ucznia.

(0)
Chorzów, Hajducka
Elżbieta Pędraszewska-Iskrzak

Elżbieta Pędraszewska-Iskrzak

Pedagog

Oligofrenopedagog, terapeuta SI, terapia ręki, zajęcia korekcyjno- kompensacyjne. 35 lat doświadczenia zawodowego, czynny nauczyciel w szkolnictwie specjalnym i integracyjnym oraz wykładowca akademicki

(0)
PŁOCK, .

Pedagog

Pedagog, poza jego wychowawczą rolą diagnozuje i rozwija umiejętności leżące u podstaw nauki - zwłaszcza umiejętności czytania, pisania, liczenia. Wprowadza ćwiczenia zmierzające do wyrównania pojawiających się trudności, w podstawowych technikach szkolnych. Pracuje z dziećmi z dysleksją, dysortografią, dysgrafią czy dyskalkulią czy też zagrożonych występowaniem specyficznych trudności w nauce. Pedagog wspiera także uczniów wybitnie zdolnych w rozwijaniu swoich talentów. Do jego zadań należy również edukacja i poszerzanie kompetencji wychowawczych opiekunów i rodziców, wspieranie dzieci w kryzysach. Często pełni rolę mediatora w konfliktach dzieci z rówieśnikami lub dzieci z ich opiekunami. Po więcej informacji dotyczących pracy pedagoga i terapii pedagogicznej (np. kiedy udać się na wizytę) zapraszamy tutaj https://terapeutadladziecka.pl/blog/pedagog
Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatności