Lista specjalistów

Widoczne 20 specjalistów z 30 wyników

Patrycja Balicka

Patrycja Balicka

Fizjoterapeuta

Obszarami mojej pracy są głównie: zaburzony rozwój ruchowy, wady postawy, praca z blizną, zaburzenia integracji sensorycznej. W terapii zależy mi na zbudowaniu pozytywnej relacji z dzieckiem oraz porozumieniu z rodzicami, bo to oni spędzają z nim najwięcej czasu i są nieodłączną częścią procesu terapeutycznego.

(0)
Kraków, Stefana Bobrowskiego 15
Agnieszka Gołąb

Agnieszka Gołąb

Fizjoterapeuta

Pracuję z dziećmi od 5. roku życia. Współpracuję z logopedami. W terapii łączę techniki manualne z ćwiczeniami, które dobieram indywidualnie w zależności od potrzeb. Ćwiczenia kształtują prawidłową postawę ciała, angażują układ propriocepcyjny, układ przedsionkowy i często są asymetryczne. W czym mogę pomóc? - wady postawy, skolioza, skrzywienie kręgosłupa, plecy okrągłe, nieprawidłowo pochylona głowa, kręcz szyi, dysplazja stawów biodrowych, koślawe kolana, koślawe stopy, płaskostopie - ADHD, DCD, zaburzenia koordynacji, zaburzenia równowagi, objawy nazywane zaburzeniami integracji sensorycznej - wady wymowy, nieprawidłowy wzorzec oddychania, wady zgryzu, dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych, bóle głowy, zgrzytanie zębami - fizjoterapia pourazowa - fizjoterapia neurologiczna - obrzęk limfatyczny więcej informacji: www.studiopostawy.pl

(0)
Kraków, os. Dywizjonu 303 62b
Aleksandra Bryła

Aleksandra Bryła

Fizjoterapeuta
(0)
Kędzierzyn- Koźle, Królowej Jadwigi 12/2
Agnieszka  Kropidłowska

Jestem doświadczonym nauczycielem wychowania fizycznego specjalizującym się w terapii ręki , integracji sensorycznej, logopedii. Posiadam 15 letnie doswiadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnym. W swojej pracy zawsze indywidualnie traktuje każdego pacjenta.

(0)
Łódź, Ul. Rzgowska 17
Dawid  Landowski

Dawid Landowski

Fizjoterapeuta, Rehabilitant

Mgr fizjoterapii , słuchacz Akademii Osteopatii (3rok). Fizjoterapeuta w szpitalu dziecięcym na Polankach (Gdańsk ) oraz UCK Gdańsk . Od zawsze lubiłem pracę z dziećmi , praca w szpitalach dała małe doświadczenie i zapoznanie się z problemami rodziców i ich pociech . Obecnie pracuje tylko technikami osteopatycznymi , staram się wysłuchać rodziców oraz ciała dziecka czego obecnie potrzebuję i chce . Współpracuje z innymi specjalistami w celu globalnej opieki nad dzieckiem .

(0)
Kościerzyna , Kartuska 5
Oliwia Wanot

Oliwia Wanot

Fizjoterapeuta

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego, specjalistą w zakresie diagnozy i fizjoterapii pediatrycznej. Moimi pacjentami są zazwyczaj noworodki, wcześniaki i niemowlęta borykające się m.in. z problemami napięcia mięśniowego, asymetrią ułożeniową i innymi zaburzeniami na wczesnym etapie rozwoju. Pracuję również z dziećmi starszymi, u których stwierdzono skoliozę, wady postawy bądź inne problemy motoryczne. Jestem specjalistą diagnostyki i manualnej, trójpłaszczyznowej terapii wad stóp, która pozwala mi na wdrożenie ćwiczeń już od pierwszych dni życia dziecka. Przeprowadzam zaawansowaną i szczegółową diagnostykę metodą Prechtla, która pozwala ocenić ryzyko rozwoju zaburzeń u niemowląt w pierwszych miesiącach życia. Ukończyłam wiele szkoleń specjalistycznych, które dają mi szerokie możliwości diagnostyczne i terapeutyczne. Praca jest moją pasją, sprawia mi dużo radości i przyjemności. W kontakcie z dziećmi łączę techniki terapeutyczne z różnego rodzaju formami zabawy i staram się, aby spotkania przebiegały w atmosferze uśmiechu i dobrej komunikacji z małym pacjentem.

(0)
Skórzewo, Winoroślowa 4
Karolina Dudzińska

Karolina Dudzińska

Fizjoterapeuta
(0)
Brodnica, Krańcowa 28c
Zuzanna Sobczak

Zuzanna Sobczak

Fizjoterapeuta

Nazywam się Zuzanna Sobczak. Jestem fizjoterapeutką dziecięcą oraz terapeutką NDT-Bobath i integracji sensorycznej. Tytuł magistra uzyskałam na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Aktualnie kontynuuję naukę w Szkole Doktorskiej na Wydziale Nauk o Zdrowiu na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Swoje doświadczenie zdobywałam podczas pracy w przychodniach rehabilitacyjnych oraz na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Zajmuję się terapią dzieci małych, starszych oraz z różnymi zaburzeniami rozwoju. Podczas terapii zależy mi na porozumieniu z rodzicem i zbudowaniu dobrej relacji z dzieckiem. Ukończyłam liczne kursy i warsztaty rozwijające: - kurs Integracja Sensoryczna wg Ayres SIAT uzyskując tytuł certyfikowanego Terapeuty Integracji Sensorycznej (2020), - kurs NDT-Bobath Basic uzyskując tytuł Terapeuty NDT-Bobath (2022), - kurs Pediatric Integrative Manual Therapy TMPI*PIMT level 1, level 2 (2022), - kurs Elastyczny Terapeutyczny Taping w Pediatrii wg Esther de Ru poziom podstawowy (2021), - warsztat „Badanie dziecka z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym pod kątem analizy chodu” (2021), - warsztat rozwijający „Asymetria” (2021), - warsztat rozwijający „Hipotonia” (2021), - warsztat rozwijający „Wzrok-Kontrola postawy-Ruch” (2021), - warsztat „Profilaktyka i leczenie dyslokacji stawu biodrowego w przebiegu Mózgowego Porażenia Dziecięcego” (2022), - kurs Babywork Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe w pediatrii moduł 1 (2022), - szkolenie "Diagnoza zaburzeń sensorycznych u niemowląt i dzieci poniżej 4 roku życia" (2022), - kurs "Terapia i diagnostyka neurorozwojowa niemowląt"

(0)
Mysłowice, Gen. Jerzego Ziętka 74C
Maria Gasienica

Maria Gasienica

Fizjoterapeuta
(0)
Nowy Targ, 107 Kokoszków
Dominika Kwaśniewska

Dominika Kwaśniewska

Fizjoterapeuta

Jestem fizjoterapeutką specjalizującej się w uroginekologii kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Uroterapia jest wskazana dla dzieci, które cierpią na zaparcia nawykowe, nietrzymanie moczu lub stolca czy nocne moczenie się.

(0)
Łódź, Pojezierska 97B
Marta Sobocińska

Marta Sobocińska

Fizjoterapeuta, Rehabilitant
(0)
Warszawa, Sienna 95 lok. U4U5
Renata Wolin

Renata Wolin

Fizjoterapeuta, Rehabilitant

Jestem magistrem fizjoterapii oraz terapeutą Integracji sensorycznej I diagnozowania

(0)
Zielona Góra , Ul.Wyszyńskiego 99
Karolina Bojdo

Karolina Bojdo

Fizjoterapeuta, Rehabilitant

Jestem fizjoterapeutką pediatryczną oraz terapeutką Integracji Sensorycznej. Pracuję z dziećmi od urodzenia, również wcześniakami. Ukończyłam liczne szkolenia z zakresu fizjoterapii dziecięcej oraz stomatologicznej. Prowadzę własny gabinet w Katowicach oraz realizuje wizyty domowe.

(0)
Katowice, Dębowa 105
Joanna Lewowska

Joanna Lewowska

Fizjoterapeuta
(0)
Wrocław, Horbaczewskiego 36
Ewa Falkiewicz

Ewa Falkiewicz

Fizjoterapeuta
(0)
Chorzów, Truchana 2
Aleksandra Kurbiel-Syrocka

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku neuroinformatyka. Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych publicznych i prywatnych placówkach w Polsce. W czasie studiów dwukrotnie uczestniczyła w wymianie międzynarodowej w Porto oraz w Lizbonie. Specjalizuje się w fizjoterapii dzieci i młodzieży, zwłaszcza w zakresie terapii wad postawy. Cały czas poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych kursach, warsztatach i branżowych konferencjach naukowych. Dodatkowo trudni się tłumaczeniem kursów o tematyce fizjoterapeutycznej prowadzonych w języku angielskim. Obecnie jest liderką zespołu tworzącego serwis dla rodziców wadyposatwy.edu.pl, który popularyzuje wiedzę dotyczącą zdrowego rozwoju dzieci i młodzieży. Aktywność promuje także prywatnie. Czas lubi spędzać w ruchu – biegając, pływając i jeżdżąc rowerem. Dodatkowo jest instruktorką pływania. Kursy Kinesiology taping Współczesne metody diagnozowania i leczenia tkanek miękkich –Techniki Energizacji Mięśni Współczesne metody rehabilitacji pulmonologicznej Terapia lustrzana Kurs Instruktora pływania Kurs podstawowy koncepcji PNF Kurs ProPedis – diagnostyka i terapia stóp Kompleksowa diagnostyka i terapia wad postawy oraz skolioz według metody FITS. Anatomy trains – struktura i funkcja. Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci według Barbary Zukunft-Huber Kurs FITS Master

(0)
Warszawa, Płochocińska 111
Olga  Bujnowska

Olga Bujnowska

Fizjoterapeuta

Mam na imię Olga, jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie uzyskałam tytuł magistra oraz wkrótce zostanę terapeutą Integracji Sensorycznej. Od zawsze wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi. W terapii daję z siebie wszystko, aby dziecko dobrze czuło się podczas naszych spotkań a z rodzicem dzielę się całą swoją wiedzą. Od początku swojej drogi zawodowej prowadzę terapie wad postawy u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Stale poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Podczas studiów na kierunku Integracji Sensorycznej pogłębiłam wiedzę o rozwoju niemowlęcia nie tylko psychoruchowym, ale także sensorycznym. Już od urodzenia nasze zmysły integrują się abyśmy w przyszłości potrafili poradzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami jakie stawia życie. Dzieci rodzą się z czystą, białą kartką – od nas dorosłych zależy jak ona będzie zapisana.

(0)
Sosnowiec, Jabłoniowa 27
Sebastian  Jeruszka

Sebastian Jeruszka

Fizjoterapeuta

Specjalizuje się w terapii czaszki oraz w technikach terapii kostnych Z wykształcenia fizjoterapeuta z pasji terapeuta integracji strukturalnej. Na rynku medycznym od kilkunastu lat. Podczas subtelnej pracy CranialWork z odkształceniami nabytymi przez dzieci podczas porodów oraz nabytych zmian. Certyfikowany terapeuta wielu technik pracy z ciałem oraz uczestnik wielu szkoleń specjalistycznych między innymi terapii miednicy ,terapii wisceralnej, PNF czy Bobath, Specjalista w dziedzinie kinesiotapingu oraz autor kursów z tej dziedziny. Autor Manualnej Terapii Estetycznej promującej prace z ciałem pod kątem wizualnym i estetycznym Pracownik Uniwersytecki , prelegent konferencji specjalistycznych i branżowych , Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej oraz Polskiego Towarzystwa integracji Strukturalnej.

(0)
Częstochowa , Kontkiewicza 2b lok. 5 i 6
Przemysław  Bednarczyk

Przemysław Bednarczyk

Fizjoterapeuta, Rehabilitant

Mgr fizjoterapii PWZFiz 7601, specjalizuję się w terapii pediatrycznej, neurorehabilitacji i ortopedii.

(0)
Kraków, Marii i Bolesława Wysłouchów, 51/u2
Aleksandra Bernat

Aleksandra Bernat

Fizjoterapeuta

Część! Nazywam sie Ola i specjalizuje się w pracy z dziećmi z problemami neurologicznymi. Jesli szukasz kogoś kto zaplanuję długofalowy proces terapeutyczny Twojego dziecka to świetnie trafiłeś ;) Oprócz wsparcia pacjenta w zdobywaniu coraz większej samodzielności i niezależności proponuje pomoc w doborze zaopatrzenia ortopedycznego (wózki, pionizatory, ortezy, kombinezony). Swoje doświadczenie zdobywałam w Instytucie Terapii Funkcjonalnej Dzielny Miś w Warszawie. W swojej pracy łącze różne podejścia i metody terapeutyczne jednak tą najważniejszą jest NDT Bobath. Oprócz pracy nad dużą motoryka mogę zaproponować również zajęcia z terapii ręki oraz turnusy terapii wymuszonej koniecznością CIMT z gipsowaniem kończyny górnej. Serdecznie zapraszam!

(0)
Warszawa, Świętojerska 5/7
12

Fizjoterapeuta, Rehabilitant

Posiada wykształcenie medyczne, zajmujący się ogólnie mówiąc przywracaniem sprawności ruchowej. Za pomocą odpowiednich zabiegów, stymulacji, gimnastyki podnosi sprawność fizyczną organizmu, łagodzi dolegliwości bólowe, lub też zapobiega powstawaniu dysfunkcji. Fizjoterapeuta zajmuje się przede wszystkim: - diagnozą rozwoju ruchowego pacjenta - uczeniem prawidłowych wzorców ruchowych, - dolegliwościami układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego tj. ból pleców, zapalenie stawów, urazami
Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatności