Lista specjalistów

Widoczne 20 specjalistów z 38 wyników

Lucyna Pietrzyk-Nycz

Nazywam się Lucyna Pietrzyk-Nycz. Pracuje w zakresie: terapii rodzinnej w nurcie systemowym, konsultacji z psychobiologii, terapii pedagogicznej, terapii zajęciowej, doradztwa zawodowego, coachingu, pedagogiki resocjalizacyjnej. Na co dzień prowadzę poradnictwo psychologiczne, psychospołeczne , zawodowe dla młodzieży i osób dorosłych. Prowadzę terapię zajęciową dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Ponadto pracuje z rodzinami, parami a także prowadzę konsultacje z psychobiologii- pracuję z konkretnym problemem: chorobą, zaburzeniem czy wzorcem zachowania.

(0)
Bielsko-Biała, Bielsko-Biala
Marta Pawska
(0)
Gdańsk, Arkońska 12A
Karolina Przybylska

Rehabilituję dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, jestem oligofrenopedagogiem. Do pracy wykorzystuję metodę neurotaktylną. Niebawem nabędę kwalifikacje do pracy jako terapeuta integracji sensorycznej. Jestem terapeutą ręki. Do zaburzeń dzieci podchodzę holistycznie stąd szeroki wachlarz możliwości. Relacje z rodzicem opieram na strukturach terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Zapraszam serdecznie

(0)
CZESTOCHOWA, 691 468 424
Agata Więckiewicz

Terapia pedagogiczna, Terapia Metodą Warnkego, wspomaganie dzieci w nauce matematyki, wspomaganie dzieci w nauce czytania i pisania. https://www.pieczmyslow.pl/ Ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności edukacja wczesnoszkolna i gimnastyka korekcyjno- kompensacyjna oraz studia magisterskie o specjalności terapia pedagogiczna z socjoterapią. Zawsze ceniłam sobie zdobywanie nowych doświadczeń, dlatego wciąż podnoszę swoje kwalifikacje i kompetencje poprzez uczestnictwo w szkoleniach, kursach oraz konferencjach. Jestem nauczycielem i terapeutą z zamiłowania i pasji. Na pierwszym miejscu moich zainteresowań jest człowiek, wspomaganie jego rozwoju od najwcześniejszych lat życia oraz obserwacja zmian jakie zachodzą w procesie wychowania i kształcenia. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji oraz radości. „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż” to słowa Janusza Korczaka, którymi kieruję się w pracy z dziećmi każdego dnia.

(0)
Lubawa, Grunwaldzka 24
Wioleta Niemczyk-Gołąbek

Jestem terapeutą zajęciowym, oligofrenopedagogiem, nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej , skończyłam wczesne wspomaganie rozwoju z integracji sensoryczną i studiuje edukację i terapię osób że spektrum autyzmu. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie oraz z dziećmi z orzeczeniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

(0)
Nowa Dęba, Krasickiego
Anna Piłacik

Absolwentka Medycznej Szkoły Policealnej nr 4 im. Edmunda Biernackiego w Warszawie na kierunku ortoptystka oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku rehabilitacja wzroku słabowidzących oraz terapia pedagogiczna. Specjalizuje się w leczeniu zeza i niedowidzenia oraz innych zaburzeń widzenia obuocznego i akomodacji. W szczególności skupia się na prowadzeniu terapii widzenia u dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej główne zainteresowania obejmują ortoptykę kliniczną oraz terapię widzenia w trudnościach szkolnych i wpływ zaburzeń narządu wzroku na trudności w nauce. W swojej pracy skupia się na interdyscyplinarnym podejściu do pacjenta. W ramach tego ukończyła wiele kursów, m.in. z zakresu terapii ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia, kurs neurofizjologicznych podstaw integracji sensorycznej. W praktyce zawodowej dodatkowo zajmuje się prowadzeniem wykładów i zajęć praktycznych na kierunku ortoptystka w szkołach policealnych. Ma doświadczenie w diagnostyce dysleksji, dysgrafii i dysortografii. Prowadzi szkolenia dla specjalistów zajmujących się terapią widzenia i terapią pedagogiczną. Współtworzy pomoce do terapii domowej wzroku i z zakresu terapii czytania.

(0)
Warszawa, ul. Wolska 165 lokal U7
Katarzyna Widawska-Kiernicka

ARTETETERAPEUTA od 2014r. (terapia przez sztuki, w tym plastykę, ruch, muzykę, inne). Jestem również TRENEREM UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH (TUS), TERAPEUTĄ RĘKI, TRENEREM RELAKSACJI. W czym mogę pomóc Twojemu dziecku? 1. W trudnościach emocjonalnych (złość, lęk, inne) 2. W trudnościach w budowaniu relacji, zachowaniach społecznych 3. W rozwoju motoryki małej, zdolności manualnych, ruchów precyzyjnych, poprawie pisania 4. W nauce relaksacji, zmniejszeniu napięcia w głowie i w ciele, oddalania od siebie myśli negatywnych, koncentracji Z jakimi dziećmi pracuję? 1. Z dziećmi nieśmiałymi, lękliwymi, nadwrażliwymi, nie radzącymi sobie ze złością, negatywnym myśleniem 2. Z dziećmi doświadczających choroby, traumy, straty, konfliktów rodzinnych 3. Z trudnościami w zakresie umiejętności społecznych (dzieci ze spektrum autyzmu, ADHD, ale też dzieci bez diagnozy) 3. Z nieodpowiednim napięciem mięśniowym, pozycją ciała, trudnościami manualnymi (malowanie) lub czynnościami samoobsługi codziennej (ubieranie), z pisaniem, nie lubiących dotykać nowych faktur

(0)
Marki, Baśniowa
Agnieszka Sydorczuk

Twoje dziecko ma trudności z uczeniem się? Chcesz zapewnić dziecku pomyślną edukację już dziś?

(0)
Ełk, Kilińskiego 46/1
Małgorzata  Machna

Od ponad dwudziestu lat prowadzę dla dzieci indywidualne oraz grupowe warsztaty arteterapeutyczne oraz medytacje i relaksacje.Towarzyszę dzieciom w odkrywaniu swoich potencjałów wyrażaniu swoich emocji i odczuć poprzez różne formy ekspresji w sztuce tj bajkoterapie,taniec , śpiew,malowanie , a także medytacja. Pomagam w zrozumieniu nowych,trudnych dla dziecka sytuacji, w wyciszeniu się,uwalnianiu lęków i napięć . Uczę jak mogą odkrywać przestrzeń ciszy i relaksu. Pracuję również w Wolnej Szkole Waldorfskiej ,w której jestem wychowawcą, a także w Fundacji Funkomitywa, która pomaga dzieciom poszkodowanym przez los.

(0)
Kraków , Zawiła 2
Patrycja Turkiewicz

Jestem certyfikowanym terapeutą metody prof. Alfreda Tomatisa. Prowadzę gabinet w Warszawie na Bemowie. Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania klasyfikującego do terapii a wcześniej do zapoznania się z ofertą gabinetu pod adresem www.tomimi.pl

(0)
Warszawa, Wrocławska 15/11
Jarosław Kozioł

Audio-psycho-fonolog, certyfikowany terapeuta i konsultant metody prof. A. Tomatisa, terapeuta pedagogiczny, arteterapeuta. Terapia dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, problemami szkolnymi (w tym: dysleksją, dyskalkulią, dysgrafią, dysortografią), centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego, nadpobudliwością psychoruchową i in. Całościowe wsparcie rozwoju dziecka, wsparcie w nauce języków obcych, wczesna nauka czytania.

(0)
Wrocław, Legnicka 57w/2
Ania Ster

Pracuję z dziećmi w ramach zajęć uzupełniających w klasach 1-3. Nauka czytania. Terapia ręki. Sensoplastyka. Jestem trenerem TUS oraz studentką psychologii :) od 7 lat pracuję z dziećmi.

(0)
Ruda Śląska, Ul. Paderewskiego 5
Karolina Kalinowska

Jestem pedagogiem specjalnym - tyflo, surdo-oligofrenopedagogiem. Mam ukończoną również terapię ręki i kurs AAC. W styczniu kończę diagnozę, edukację i terapię osób ze spektrum autyzmu. Prywatnie jestem rodzicem 21 latka z uposledzeniem, autyzmem i afazją - aktywnie uczestniczącym w terapii swojego syna.

(0)
Szczecinek, Wodociągowa
Dagmara Bydałek

Dogoterapeuta z miłości do psów i dzieci. Moja praca jest moja pasją. Z dziećmi pracuje od 22 lat a od 11 jestem Prezesem fundacji

(0)
Poznań, Staszica
Jolanta  Ligaj

Zajmuję się tarepią behawioralną, terapią ręki, SI, TUS, wybiórczość pokarmowa. Pracuje z dziećmi ze spektrum autyzmu, ZA, ADHD.

(0)
Grudziądz, Ul. Rapackiego 28/8a
Ewa Cierlik

Zajmuję się terapią pedagogiczną. Jestem też surdopedagogiem i oligogrenopefagogiem. Przeprowadzam również diagnozę pedagogiczną-wszystkie rodzaje trudności.

(0)
Pińczów , Kowala 48
Śląskie Centrum Kynologiczne  Prestor

Jesteśmy firmą zajmującą się dogoterapią/kynoterapią. PROGRAM KYNOTERAPEUTYCZNY opracowany przez Śląskie Centrum Kynologiczne PRESTOR skierowany jest do ośrodków terapeutycznych dla osób z niepełnosprawnością, placówek rehabilitacyjnych oraz przedszkoli i szkół. W ramach programu organizujemy również zajęcia edukacyjne dla grup przedszkolnych i szkolnych. Od 2003r. kształcimy zespoły człowiek-pies przygotowujące do pracy terapeutycznej. PRESTOR jest wpisany do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.24/00265/2020

(0)
Katowice, Brynowska 51 d
Anna  Bielawska

Jestem oligofrenopedagogiem z 12-letnim stażem. Pracuję w szkole specjalnej z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, a także z osobami z autyzmem. Jestem mamą dwójki dzieci i siostrą osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym. Moja praca jest też moją pasją.

(0)
Białystok , Kręta 8
Małgorzata Rzepkowska

Jestem oligofrenopedagogiem i terapeutą AAC (komunikacji alternatywnej i wspomagającej). Ukończyłam trzy stopnie szkolenia audio-psycho-fonologii, dające uprawnienia do prowadzenia diagnozy i terapii uwagi słuchowej metodą prof. A. Tomatisa. Jestem specjalistą metody kinezjologii edukacyjnej. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe „Komputer – praktyczne narzędzie edukacji, informatyka i technologie informacyjne w szkole” a także kurs kwalifikacyjny jako dogoterapeuta. Od 25 lat jestem związana z państwową placówką specjalną, równocześnie od lat pracuję w szkołach masowych, publicznych przedszkolach oraz w Towarzystwie Przyjaciół Niepełnosprawnych.

(0)
łódź, Wróblewskiego 18 lokal 401e
Joanna Appel
(0)
Bydgoszcz, Polonia, Piwnika Ponirego 4/21
12

Inne

Dogoterapia, hipoterapia, ogrodoterapia i inne
Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatności