Lista specjalistów

Widoczne 20 specjalistów z 33 wyników

Karolina Przybylska

Karolina Przybylska

Inne

Rehabilituję dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, jestem oligofrenopedagogiem. Do pracy wykorzystuję metodę neurotaktylną. Niebawem nabędę kwalifikacje do pracy jako terapeuta integracji sensorycznej. Jestem terapeutą ręki. Do zaburzeń dzieci podchodzę holistycznie stąd szeroki wachlarz możliwości. Relacje z rodzicem opieram na strukturach terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Zapraszam serdecznie

(0)
CZESTOCHOWA, 691 468 424
Agata Więckiewicz

Agata Więckiewicz

Inne

Terapia pedagogiczna, Terapia Metodą Warnkego, wspomaganie dzieci w nauce matematyki, wspomaganie dzieci w nauce czytania i pisania. https://www.pieczmyslow.pl/ Ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności edukacja wczesnoszkolna i gimnastyka korekcyjno- kompensacyjna oraz studia magisterskie o specjalności terapia pedagogiczna z socjoterapią. Zawsze ceniłam sobie zdobywanie nowych doświadczeń, dlatego wciąż podnoszę swoje kwalifikacje i kompetencje poprzez uczestnictwo w szkoleniach, kursach oraz konferencjach. Jestem nauczycielem i terapeutą z zamiłowania i pasji. Na pierwszym miejscu moich zainteresowań jest człowiek, wspomaganie jego rozwoju od najwcześniejszych lat życia oraz obserwacja zmian jakie zachodzą w procesie wychowania i kształcenia. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji oraz radości. „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż” to słowa Janusza Korczaka, którymi kieruję się w pracy z dziećmi każdego dnia.

(0)
Lubawa, Grunwaldzka 24
Wioleta Niemczyk-Gołąbek

Wioleta Niemczyk-Gołąbek

Inne

Jestem terapeutą zajęciowym, oligofrenopedagogiem, nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej , skończyłam wczesne wspomaganie rozwoju z integracji sensoryczną i studiuje edukację i terapię osób że spektrum autyzmu. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie oraz z dziećmi z orzeczeniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

(0)
Nowa Dęba, Krasickiego
Anna Piłacik

Anna Piłacik

Inne

Absolwentka Medycznej Szkoły Policealnej nr 4 im. Edmunda Biernackiego w Warszawie na kierunku ortoptystka oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku rehabilitacja wzroku słabowidzących oraz terapia pedagogiczna. Specjalizuje się w leczeniu zeza i niedowidzenia oraz innych zaburzeń widzenia obuocznego i akomodacji. W szczególności skupia się na prowadzeniu terapii widzenia u dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej główne zainteresowania obejmują ortoptykę kliniczną oraz terapię widzenia w trudnościach szkolnych i wpływ zaburzeń narządu wzroku na trudności w nauce. W swojej pracy skupia się na interdyscyplinarnym podejściu do pacjenta. W ramach tego ukończyła wiele kursów, m.in. z zakresu terapii ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia, kurs neurofizjologicznych podstaw integracji sensorycznej. W praktyce zawodowej dodatkowo zajmuje się prowadzeniem wykładów i zajęć praktycznych na kierunku ortoptystka w szkołach policealnych. Ma doświadczenie w diagnostyce dysleksji, dysgrafii i dysortografii. Prowadzi szkolenia dla specjalistów zajmujących się terapią widzenia i terapią pedagogiczną. Współtworzy pomoce do terapii domowej wzroku i z zakresu terapii czytania.

(0)
Warszawa, ul. Wolska 165 lokal U7
Barbara Marusarz

Barbara Marusarz

Inne

Z wykształcenia jestem pedagogiem, logopedą. Obecnie studentką psychologii na SWPS w Katowicach. Pracuję z dziećmi i młodzieżą (elementy Mindfulness, komunikacji empatycznej, terapia miofunkcjonalnna). Zajęcia oparte są głównie na wspólnych grach dydaktycznych i indywidualnym podejściu do klienta/pacjenta.

(0)
Zakopane, od października Katowice, Za Cieszynianką 3A, F6
Katarzyna Widawska-Kiernicka

Katarzyna Widawska-Kiernicka

Inne

ARTETETERAPEUTA od 2014r. (terapia przez sztuki, w tym plastykę, ruch, muzykę, inne). Jestem również TRENEREM UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH (TUS), TERAPEUTĄ RĘKI, TRENEREM RELAKSACJI. W czym mogę pomóc Twojemu dziecku? 1. W trudnościach emocjonalnych (złość, lęk, inne) 2. W trudnościach w budowaniu relacji, zachowaniach społecznych 3. W rozwoju motoryki małej, zdolności manualnych, ruchów precyzyjnych, poprawie pisania 4. W nauce relaksacji, zmniejszeniu napięcia w głowie i w ciele, oddalania od siebie myśli negatywnych, koncentracji Z jakimi dziećmi pracuję? 1. Z dziećmi nieśmiałymi, lękliwymi, nadwrażliwymi, nie radzącymi sobie ze złością, negatywnym myśleniem 2. Z dziećmi doświadczających choroby, traumy, straty, konfliktów rodzinnych 3. Z trudnościami w zakresie umiejętności społecznych (dzieci ze spektrum autyzmu, ADHD, ale też dzieci bez diagnozy) 3. Z nieodpowiednim napięciem mięśniowym, pozycją ciała, trudnościami manualnymi (malowanie) lub czynnościami samoobsługi codziennej (ubieranie), z pisaniem, nie lubiących dotykać nowych faktur

(0)
Marki, Baśniowa
Agnieszka Sydorczuk

Agnieszka Sydorczuk

Inne
(0)
Ełk, Kilińskiego 46/1
Patrycja Turkiewicz

Patrycja Turkiewicz

Inne

Jestem certyfikowanym terapeutą metody prof. Alfreda Tomatisa. Prowadzę gabinet w Warszawie na Bemowie. Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania klasyfikującego do terapii.

(0)
Warszawa, Wrocławska 15/11
Jarosław Kozioł

Jarosław Kozioł

Inne

Audio-psycho-fonolog, certyfikowany terapeuta i konsultant metody prof. A. Tomatisa, terapeuta pedagogiczny, arteterapeuta. Terapia dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, problemami szkolnymi (w tym: dysleksją, dyskalkulią, dysgrafią, dysortografią), centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego, nadpobudliwością psychoruchową i in. Całościowe wsparcie rozwoju dziecka, wsparcie w nauce języków obcych, wczesna nauka czytania.

(0)
Wrocław, Legnicka 57w/2
Ania Ster

Ania Ster

Inne

Pracuję z dziećmi w ramach zajęć uzupełniających w klasach 1-3. Nauka czytania. Terapia ręki. Sensoplastyka. Jestem trenerem TUS oraz studentką psychologii :) od 7 lat pracuję z dziećmi.

(0)
Ruda Śląska, Ul. Paderewskiego 5
Karolina Kalinowska

Karolina Kalinowska

Inne

Jestem pedagogiem specjalnym - tyflo, surdo-oligofrenopedagogiem. Mam ukończoną również terapię ręki i kurs AAC. W styczniu kończę diagnozę, edukację i terapię osób ze spektrum autyzmu. Prywatnie jestem rodzicem 21 latka z uposledzeniem, autyzmem i afazją - aktywnie uczestniczącym w terapii swojego syna.

(0)
Szczecinek, Wodociągowa
Małgorzata  Machna

Małgorzata Machna

Inne

Od ponad dwudziestu lat prowadzę dla dzieci indywidualne oraz grupowe warsztaty arteterapeutyczne oraz medytacje i relaksacje.Towarzyszę dzieciom w odkrywaniu swoich potencjałów wyrażaniu swoich emocji i odczuć poprzez różne formy ekspresji w sztuce tj bajkoterapie,taniec , śpiew,malowanie , a także medytacja. Pomagam w zrozumieniu nowych,trudnych dla dziecka sytuacji, w wyciszeniu się,uwalnianiu lęków i napięć . Uczę jak mogą odkrywać przestrzeń ciszy i relaksu. Pracuję również w Wolnej Szkole Waldorfskiej ,w której jestem wychowawcą, a także w Fundacji Funkomitywa, która pomaga dzieciom poszkodowanym przez los.

(0)
Kraków , Zawiła 2
Barbara Stachyra-Gutek

Barbara Stachyra-Gutek

Inne

Terapeuta pedagogiczny, Terapeuta metody Warnkego, Terapeuta Ręki, Terapeuta EEG Biofeedback, Psycholog, Socjoterapeuta. Prowadzę zajęcia z terapii pedagogicznej w domu klienta z wykorzystaniem metody Warnkego, EEG Biofeedback i Terapii ręki. Moja terapia jest przeznaczona przede wszystkim dla dzieci i dorosłych mających trudności z nauką, czytaniem, pisaniem, dysleksją i innymi specyficznymi trudnościami w nauce, ADHD, problemami ze snem. Prowadzę gabinet mobilny więc klient oszczędza czas i pieniądze na dojazdy i stanie w korkach. W cenie terapii dojazd do 40 km od Świdnika. Przy większych odległościach cena ustalana indywidualnie.

(0)
Lublin, Krępiec ul. Jagodowa
Dagmara Bydałek

Dagmara Bydałek

Inne

Dogoterapeuta z miłości do psów i dzieci. Moja praca jest moja pasją. Z dziećmi pracuje od 22 lat a od 11 jestem Prezesem fundacji

(0)
Poznań, Staszica
Jolanta LIGAJ

Jolanta LIGAJ

Inne

Zajmuję się tarepią behawioralną, terapią ręki, SI, TUS, wybiórczość pokarmowa. Pracuje z dziećmi ze spektrum autyzmu, ZA, ADHD.

(0)
Grudziądz, Ul. Rapackiego 28/8a
Ewa Cierlik

Ewa Cierlik

Inne

Zajmuję się terapią pedagogiczną. Jestem też surdopedagogiem i oligogrenopefagogiem. Przeprowadzam również diagnozę pedagogiczną-wszystkie rodzaje trudności.

(0)
Pińczów , Kowala 48
Beata Sielewicz-Kłopotowska

Beata Sielewicz-Kłopotowska

Inne

Jestem nauczycielem matematyki oraz terapeutą pedagogicznym w zakresie matematyki. Od kilku lat prowadzę gabinet terapeutyczno-diagnostyczny, który oferuje: - diagnozę funkcjonalną umiejętności matematycznych - diagnozę specyficznych trudności w nauce matematyki, w tym diagnoza ryzyka dyskalkulii - terapię pedagogiczną w zakresie matematyki - zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z matematyki, - wyrównanie braków z matematyki (klasyczne korepetycje). Terapia i zajęcia indywidualne prowadzone są na podstawie diagnozy, często z wykorzystaniem pedagogiki M. Montessori, planu daltonskiego oraz pedagogiki prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej.

(0)
Olsztyn, Herberta 2c/1
Aneta Graboś - Nagórska

Aneta Graboś - Nagórska

Inne

Jesteśmy firmą zajmującą się dogoterapią/kynoterapią. PROGRAM KYNOTERAPEUTYCZNY opracowany przez Śląskie Centrum Kynologiczne PRESTOR skierowany jest do ośrodków terapeutycznych dla osób z niepełnosprawnością, placówek rehabilitacyjnych oraz przedszkoli i szkół. W ramach programu organizujemy również zajęcia edukacyjne dla grup przedszkolnych i szkolnych. Od 2003r. kształcimy zespoły człowiek-pies przygotowujące do pracy terapeutycznej. PRESTOR jest wpisany do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.24/00265/2020

(0)
Katowice, Brynowska 51 d
Anna  Bielawska

Anna Bielawska

Inne

Jestem oligofrenopedagogiem z 12-letnim stażem. Pracuję w szkole specjalnej z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, a także z osobami z autyzmem. Jestem mamą dwójki dzieci i siostrą osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym. Moja praca jest też moją pasją.

(0)
Białystok , Kręta 8
Małgorzata Rzepkowska

Małgorzata Rzepkowska

Inne

Jestem oligofrenopedagogiem i terapeutą AAC (komunikacji alternatywnej i wspomagającej). Ukończyłam trzy stopnie szkolenia audio-psycho-fonologii, dające uprawnienia do prowadzenia diagnozy i terapii uwagi słuchowej metodą prof. A. Tomatisa. Jestem specjalistą metody kinezjologii edukacyjnej. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe „Komputer – praktyczne narzędzie edukacji, informatyka i technologie informacyjne w szkole” a także kurs kwalifikacyjny jako dogoterapeuta. Od 25 lat jestem związana z państwową placówką specjalną, równocześnie od lat pracuję w szkołach masowych, publicznych przedszkolach oraz w Towarzystwie Przyjaciół Niepełnosprawnych.

(0)
łódź, Wróblewskiego 18 lokal 401e
12

Inne

Dogoterapia, hipoterapia, ogrodoterapia i inne
Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatności