Lista specjalistów

Widoczne 20 specjalistów z 29 wyników

Katarzyna Martyniec

Katarzyna Martyniec

Terapeuta zajęciowy

Prowadzę gabinet naturoterapii na poznańskiej Wildzie. W pracy łącze- terapię zajęciową ,refleksologię, terapię czaszkowo-krzyżową, muzykoterapię integralną oraz dżwiękoterapię. Gabinet działa od 2013 roku, a terapię zajęciową i pracę z niepełnosprawnością dołączyłam w 2021. Zajęcia prowadzone są indywidualnie, ale również grupowe sesje relaksacyjne w dźwiękach instrumentów etnicznych jestem dyplomowanym refleksologiem (2011), dźwiękoterapeutką (2011 Akademia Petera Hessa DE), terapeutką Muzykoterapii Integralnej ( szkoła Joanny Filas) , ukończyłam 8-stopniowe szkolenie Terapii czaszkowo-krzyżowej ( mgr justyna Sadowska) oraz 2-letnią, policealną szkołę terapii zajęciowej w Poznaniu. Z zainteresowań: jestem zielarzem-specjalizuję się w terapii konopnej, psychotronika, elementy medycyny chińskiej, masaż z elementami i fizjoterapii, gua sha, shiatsu...

(0)
Poznań, Spychalskiego 22/2
Marta Zając- Rusin

Marta Zając- Rusin

Terapeuta zajęciowy

Od wielu lat pracuje z Pacjentami dorosłymi w Domach Pomocy Społecznej i z Pacjentami w Hospicjum dla Dzieci.

(0)
Łódź, Wigury
Łukasz Sarnowski

Łukasz Sarnowski

Terapeuta zajęciowy
(0)
Tychy, Żorska 17
Barbara Chyłka

Barbara Chyłka

Terapeuta zajęciowy

Jestem koordynatorką wolontariatu w hospicjum "Betania" w Opolu, certyfikowaną trenerką edukacyjną, terapeutką TUS I i II stopnia w ujęciu całościowym oraz Terapeutką Ręki I i II stopnia, terapeutką zajęciową. Posiadam także kwalifikacje pedagogiczne.

(0)
Opole, pl. Kościelny 2
Natalia Prelich

Natalia Prelich

Terapeuta zajęciowy

Jestem absolwentką studiów arteterapia, kierunku interdyscyplinarnego na trzech uczelniach - Uniwersytet Śląski, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach i Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W pracy łącze swoje pasje, przez co rzeczy, które robię, są szczere i prowadzą do rozwoju. Dzięki medium jakim jest sztuka potrafię porozumieć się pozawerbalnie z potrzebami i emocjami drugiego człowieka. W kontakcie najważniejsze jest dla mnie budowanie relacji i zaufania, co stanowi bazę do pracy terapeutycznej.

(0)
Katowice, Chorzowska 216
Justyna Malduca Budzar

Justyna Malduca Budzar

Terapeuta zajęciowy

Zapraszam do zapisów na nowy rok szkolny 2022/2023 OFERTA : - TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH - TERAPIA DZIECI ZE SPEKTUM AUTYZMU - ZAJĘCIA REWALIDACYJNE - ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE DLA DZIECI NA ETAPIE EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ I WCZESNOSZKOLNEJ - TERAPIA RĘKI, ĆWICZENIA GRAFOMOTORYCZNE - ZAJĘCIA USPRAWNIAJACE PAMIĘĆ I KONCENTRACJĘ UWAGI

(0)
Darłowo, Moniuszki 2A
Katarzyna Rykiert

Katarzyna Rykiert

Terapeuta zajęciowy

Witam serdecznie , jestem pedagogiem , terapeutą zajęciowym , terapeutą ręki , terapeutą karmienia,trenerem TUS , trenerem sensoplastyki oraz dogoterapeutą .Prowadzę Gabinet terapeutyczny Entemedica Centrum Rozwoju i Terapii Dziecka w Łodzi .Pracuje z dziećmi o specjalnych potrzebach kształcenia. Mam wieloletnie doświadczenie w terapii dzieci z zaburzeniami rozwojowymi , małej motoryki , mowy , i emocjonalnymi . Moimi podopiecznymi są dzieci z Zespołem Angelmana , w Spektrum Autyzmu , Zespołem FAS , Dziecięcym Porażeniem Mózgowym , Niepełnosprawnością Intelektualna w różnym stopniu , Mutyzmem wybiórczym ,zaburzeniami SI , Afazją,Pomagam również dzieciom z zaburzeniami emocjonalnymi i niedostosowaniem społecznym .Do każdego dziecka dobieram indywidualnie metody pracy , odpowiadające jego potrzebom w danym momencie rozwojowym . Zapraszam na Facebooka Entemedica Centrum Rozwoju i Terapii Dziecka

(0)
Łodź, Piotrkowska 270
Paulina Olszowa

Paulina Olszowa

Terapeuta zajęciowy
(0)
Rogalinek, Generała Sikorskiego,
Paulina Kasprzyk

Paulina Kasprzyk

Terapeuta zajęciowy

Jestem magistrem terapii zajęciowej oraz certyfikowanym terapeutą ręki. Posiadam kilku letnie doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i osobami dorosłymi. Tematem moich zaintersowań zawodowych jest neurologia oraz terapia ręki. W swoje pracy skupiam się na indywidualnym podejściu do pacjenta, poprzez analizę potrzeb i możliwości pacjenta oraz dostosowaniu ich w procesie terapii. Najważniejsze kursy i szkolenia: - Szkolenie „Smart Hand Model© – Diagnoza i terapia ręki u dzieci” Stopień I i II - Kurs “Kinesiotaping KT1/KT2” - Szkolenie „Trening Umiejętności Społecznych (TUS) terapia grupowa dzieci ze spektrum autyzmu” - Warsztaty „Terapia ręki w praktyce terapeuty zajęciowego” - Kurs „Usprawnianie motoryki małej – ćwiczenia ręki” - Warsztaty szkoleniowe “Metoda Montessori Senior – Montessori Lifestyle” - Kurs „Kończyna górna po udarze” - Szkolenie „Terapia bazalna”

(0)
Kraków, Stańczyka
Patrycja Hrabyk

Patrycja Hrabyk

Terapeuta zajęciowy

Ukończyłam 2 letnią szkołę policealną na kierunku "Terapeuta Zajęciowy". Biorę udział w szkoleniach i kursach aby cały czas podnosić swoje kwalifikacje. Pracuję w WTZ na stanowisku terapeuty z dorosłymi osobami , z różnymi niepełnosprawnościami. Jestem osobą życzliwą, zawsze chętnie niosę pomoc innym. Kocham to co robię i widzę w tym głębszy cel. Moje kwalifikacje zawodowe nie wykluczają również pracy z dziećmi :)

(0)
Olszewo Węgorzewskie , Olszewo Węgorzewskie 41
Magdalena Duszczyk

Magdalena Duszczyk

Terapeuta zajęciowy

Jestem nauczycielem wspomagającym w Integracyjnym Oddziale Predszkolnym. Pracowałam przez 5 lat z dziećmi z różnymi stopniami niepelnosprawnosci(umiarkowany, gleboki), sprzężonymi.

(0)
Mińsk Mazowiecki, Jana Matejki 5
Agnieszka Cholewa

Agnieszka Cholewa

Terapeuta zajęciowy

Prowadzę zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju, rewalidacyjnych oraz terapii pedagogicznej. Na moich zajęciach usprawniamy motorykę małą, grafomotorykę, motorykę duża, logiczne myślenie, ćwiczymy pamięć oraz koncentrację uwagi, myślenie przyczynowo-skutkowe, poszerzamy wiedzę ogólna o świecie przy jednoczesnej zabawie, stymulujemy rozwój intelektualny, wyrównujemy braki oraz pracujemy na mocnych stronach.

(0)
Warszawa, Szwankowskiego
Anna Wojciechowska

Anna Wojciechowska

Terapeuta zajęciowy

Jestem nauczycielem pedagogiki specjalnej z 10 letnim stażem pedagogicznym. Oligofrenopedagog, Surdopedagog i Tyflopedagog. Pracuję z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, autystycznymi, słabowidzącymi i słabosłyszącymi. Prowadzę zajęcia z języka migowego, arteterapii oraz muzykoterapii. Prowadzę zajęcia stacjonalnie oraz online.

(0)
Żagań , Słowackiego 22-22A
Agnieszka Żywczak

Agnieszka Żywczak

Terapeuta zajęciowy

#terapia ręki z elementami SI #grafomotoryka Jestem pedagogiem specjalnym z wieloletnim stażem - specjalizuję się w pracy z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym, w szczególności z dziećmi ze spektrum autyzmu. Prywatnie jestem mamą czwórki dzieci w wieku szkolno-przedszkolnym :) Oferuję zajęcia z treningu umiejętności społecznych oraz terapii ręki (usprawnienia motoryki małej i umiejętności grafomotorycznych ) z elementami integracji sensorycznej. Pracuję zawsze w domu małego pacjenta - posiadam własne pomoce dydaktyczne

(0)
Chorzów, terapia w domu pacjenta
Małgorzata Pacholska

Małgorzata Pacholska

Terapeuta zajęciowy

Zajmuje się nauką oraz wychowaniem dzieci z niepełnosprawnością intelektualna. Obecnie pracuje w szkole podstawowej. Wcześniej pracowałam w przedszkolu jako nauczyciel oraz terapeuta zajęciowy. Moje wykształcenie mgr nauczania przedszkolnego oraz wczesnoszklonego. Oligofrenopedagog.

(0)
Warszawa, Chrzanowskiego
Kamila Łabuda

Kamila Łabuda

Terapeuta zajęciowy

Drodzy rodzice! Oferuje zajęcia z terapii pedagogicznej. Zajęcia przeznaczone są w szczególności dla Dzieci; z opinią lub orzeczeniem w tym; z dysleksją, dysgrafią, dyskalkulią, mające trudnosci w uczeniu się, z brakami edukacyjnymi, z trudnościami manualnymi oraz z zakresu motoryki małej, dużej i grafomotoryki, z zaburzeniami pamięci oraz koncentracji lub innymi zaburzeniami rozwojowymi oraz dzieci zdolnych - w celu poszerzania umiejętności i zdolności dziecka. Jestem nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej,terapia pedagogiczna-wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Prowadzę: terapię, zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, zajęcia motywacyjne, zajęcia rozwijające uzdolnienia, zajęcia rewalidacji zajęcia wyrównawcze, zajęcia z zakresu terapii ręki. Ponadto zajmuję się nauką liter i cyfr oraz doskonaleniem techniki czytania i pisania.Trening umiejętności społecznych (TUS) rekomendowany jest dla dzieci nie radzących sobie w relacjach społecznych oraz z wyrażaniem własnych uczuć.

(0)
Gdańsk , Tadeusza Rejtana
Agata Tunowska

Agata Tunowska

Terapeuta zajęciowy

Dzień dobry, z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycielem terapeutą pedagogicznym. Aktualnie pracuje w przedszkolu jako nauczyciel. W swojej pracy skupiam się na relacji z dzieckiem, na indywidualizacji nauczania (forma, metody zajęć są dostosowane do możliwości, umiejętności i potrzeb dziecka). Na zajęciach indywidualnych usprawniamy motorykę małą, grafomotorykę, motorykę duża, logiczne myślenie, ćwiczymy pamięć oraz koncentrację uwagi, myślenie przyczynowo-skutkowe, stymulujemy rozwój intelektualny, pokonujemy trudności oraz pracujemy na mocnych stronach.

(0)
Pruszków , -
Katarzyna, Galas

Katarzyna, Galas

Terapeuta zajęciowy

Jestem nauczycielem w klasach I-III, prowadzę zajęcia z terapii pedagogicznej i rewalidacji. Chetnie pomogę dziecku ... np. w odrabianiu lekcji, rehabilitacji.

(0)
Warszawa, Trakt Lubelski
Emilia Rewekant

Emilia Rewekant

Terapeuta zajęciowy

Witam ? Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy nad rozwojem osób niedostosowanych społecznie. Całe swoje doświadczenie oraz metodę współpracy z pacjentem opieram na terapii, która ma holistyczne podejście do pacjenta. Człowiek narodził się po to by pracować i doskonalić się przez całe swoje życie i to jest podstawa mojej terapii. Formy organizacji terapii zajęciowej oferowanej przez Emi Care indywidualna - zostaje stworzony Indywidualny Plan Terapii na podstawie którego będą odpowiednio dobierane zajęcia terapeutyczne, (dobrane tak, aby korygowały jego zaburzone sfery w sposób indywidualny). Grupowa- polegająca na wykonywaniu wspólnie różnych bądź tych samych zadań przez kilka osób, grupy mogą być tworzone celowo lub powstawać samorzutnie. Dodatkowo zajęcia pozwalają nam zapoznać się z najmodniejszymi trendami. Cele terapii zajęciowej: Zmniejszenie napięcia w stanach depresyjnych i lękowych. Znacznie pomaga w przewlekłym stresie oraz zaburzeniach. Poprawa stanu fizycznego i psychicznego. Neutralizowanie nudy i bezczynności. Stworzenie u chorego poczucia własnej wartości oraz rozszerzenia kręgu zainteresowań. Wzbogacenie życia emocjonalnego. Doskonalenie pamięci wzrokowej oraz koordynacji wzrokowo – ruchowej. Rozwijanie sprawności manualnych (terapia ręki). Kształcenie zdolności ruchów precyzyjnych i dokładnych. Kształtowanie umiejętności nadawania i odbioru informacji drogą werbalną. Ćwiczenia dedykowane osobom po przebytym udarze mózgu między innymi : - ćwiczenia percepcji słuchowej. - ćwiczenia rozwijające mowę i wzbogacające słownik. Kształtowanie umiejętności liczenia. Poprawa komunikacji interpersonalnej. Wypracowanie nawyków poprawnego pisania i czytania ze zrozumieniem. Niwelowanie napięć emocjonalnych. Usprawnianie funkcji percepcyjno-motorycznych na materiale ortograficznym. Praca nad wzmocnieniem poczucia własnej wartości. Motywowanie do podejmowania zadań o różnym stopniu trudności. Prowadzę terapię takie jak: Terapia dzieci ze spektrum autyzmu oraz zespołem Aspergera - zajecia rewalidacyjne - zajęcia ogolnousprawniajace Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - terapia ręki, zajęcia grafomotoryczne - zajecia usprawniające rozwój i kształtujące cały szereg funkcji życiowych i rozwojowych to tylko część moich kompetencji. Serdecznie zapraszam do współpracy ? Skupiam się głównie na pracy w domu pacjenta ale również zapraszam do swojego gabinetu.

(0)
Turek, Plac Sienkiewicza 5/11
Agnieszka Wiktorczyk-Żuraw

Agnieszka Wiktorczyk-Żuraw

Terapeuta zajęciowy

mgr Agnieszka Wiktorczyk – Żuraw – wieloletni pedagog i doradca zawodowy, który lubi swoją pracę ze względu na kontakt z drugim człowiekiem. Pracowała jako wykładowca „Biomedycznych uwarunkowań rozwoju człowieka” na Politechnice Śląskiej. Certyfikowany terapeuta EEG Biofeedback I i II stopnia, Terapii ręki I i II stopnia, Terapii sensomotorycznej I i II stopnia, Integracji Bilateralnej oraz Integracji Sensorycznej SIS. Ukończyła kilka studiów podyplomowych min. Integracja Sensoryczna, Terapia pedagogiczna, Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna oraz liczne kursy związane z funkcjonowaniem człowieka w różnych sferach jego rozwoju. Zapraszam na: www.akademiagliwice.pl

(0)
Gliwice, Hoblera 10
12

Terapeuta zajęciowy

Zajmuje się prowadzeniem terapii za pomocą ćwiczeń rehabilitacyjnych. Jego głównym zadaniem jest pomoc w poprawieniu nie tylko kondycji fizycznej pacjenta, ale także psychicznej. Stara się prowadzić terapię w jak najbardziej atrakcyjny dla uczestnika sposób, a same zajęcia mają prowadzić do tego aby stali się bardziej samodzielni w codziennym życiu. Do zadań terapeuty zajęciowego należy między innymi uczenie posługiwania się sprzętem rehabilitacyjnym, wykonywanie wraz z pacjentem zajęć o charakterze terapeutycznym, np. krawieckich, malarskich. Terapeuta zajęciowy pomoże odnaleźć się w świecie, nauczy podstawowych umiejętności typu kupowanie biletu oraz poprowadzi zajęcia relaksacyjne.
Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatności