Profil specjalisty

Iga Radek

Iga Radek

Logopeda
(0)

logopeda / pedagog specjalny / nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej/ ciotka.trajkotka@gmail.com/ "Czego nie ma najpierw w zmysłach, tego nie ma później w umyśle" /M. Montessori/ W swojej pracy terapeutycznej skupiam się na zasobach dziecka, podążam za jego potrzebami i zainteresowaniami. Prowadzone przeze mnie zajęcia odbywają się w atmosferze zabawy i wzajemnego szacunku, z uwzględnieniem bezpiecznych dla dziecka ram w postaci zasad. W trakcie zajęć korzystam z metod i oddziaływań poznanych na licznych szkoleniach i studiach podyplomowych, miedzy innymi: - elektrostymulacji - terapii miofunkcjonalnej - kinesiotapingu logopedycznego - terapii integracji sensorycznej - strategicznej metody usprawniania realizacji fonemów - terapii integracji bilateralnej - stymulacji traktu ustno-twarzowego - terapii ręki - symultaniczno-sekwencyjnej nauki czytania - treningu umiejętności społecznych - komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC) - empathy dolls - logorytmiki Staram się patrzeć na dziecko w sposób holistyczny, tym samym dobierając metody do aktualnych potrzeb i możliwości dziecka oraz współpracując z innymi specjalistami. W swojej pracy wykorzystuję elementy pedagogiki montessori oraz glottodydaktyki, wspierając tym samym rozwój poznawczy i sukces edukacyjny swoich podopiecznych. Dodatkowe uprawnienia: - KOLD ( Karty Oceny Logopedycznej Dziecka) - KOGS ( Karty Oceny Gotowości Szkolnej) - KOSF ( Karty Oceny Słuchu Fonemowego) - Bateria 5/6R ( Diagnoza Rozwoju Psychomotorycznego Dzieci Pięcio- i Sześcioletnich) Obszar oddziaływań terapeutycznych: - terapia dyslalii - terapia zaburzeń miofunkcjonalnych - normalizacja napięcia mięśniowego kompleksu ustno-twarzowego - rozwijanie umiejętności komunikacyjnych dzieci z ASD oraz niepełnosprawnością intelektualną - terapia ORM - terapia ręki - terapia pedagogiczna (trudności w czytaniu, pisaniu, liczeniu, percepcji wzrokowej, percepcji słuchowej, itp.)

Poznań, Jeżyce

O mnie

logopeda / pedagog specjalny / nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej/ ciotka.trajkotka@gmail.com/

"Czego nie ma najpierw w zmysłach, tego nie ma później w umyśle" /M. Montessori/

W swojej pracy terapeutycznej skupiam się na zasobach dziecka, podążam za jego potrzebami i zainteresowaniami. Prowadzone przeze mnie zajęcia odbywają się w atmosferze zabawy i wzajemnego szacunku, z uwzględnieniem bezpiecznych dla dziecka ram w postaci zasad.

W trakcie zajęć korzystam z metod i oddziaływań poznanych na licznych szkoleniach i studiach podyplomowych, miedzy innymi:
- elektrostymulacji
- terapii miofunkcjonalnej
- kinesiotapingu logopedycznego
- terapii integracji sensorycznej
- strategicznej metody usprawniania realizacji fonemów
- terapii integracji bilateralnej
- stymulacji traktu ustno-twarzowego
- terapii ręki
- symultaniczno-sekwencyjnej nauki czytania
- treningu umiejętności społecznych
- komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC)
- empathy dolls
- logorytmiki

Staram się patrzeć na dziecko w sposób holistyczny, tym samym dobierając metody do aktualnych potrzeb i możliwości dziecka oraz współpracując z innymi specjalistami.
W swojej pracy wykorzystuję elementy pedagogiki montessori oraz glottodydaktyki, wspierając tym samym rozwój poznawczy i sukces edukacyjny swoich podopiecznych.

Dodatkowe uprawnienia:
- KOLD ( Karty Oceny Logopedycznej Dziecka)
- KOGS ( Karty Oceny Gotowości Szkolnej)
- KOSF ( Karty Oceny Słuchu Fonemowego)
- Bateria 5/6R ( Diagnoza Rozwoju Psychomotorycznego Dzieci Pięcio- i Sześcioletnich)

Obszar oddziaływań terapeutycznych:
- terapia dyslalii
- terapia zaburzeń miofunkcjonalnych
- normalizacja napięcia mięśniowego kompleksu ustno-twarzowego
- rozwijanie umiejętności komunikacyjnych dzieci z ASD oraz niepełnosprawnością intelektualną
- terapia ORM
- terapia ręki
- terapia pedagogiczna (trudności w czytaniu, pisaniu, liczeniu, percepcji wzrokowej, percepcji słuchowej, itp.)
Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatności