Profil specjalisty

Karolina Kornaś

Karolina Kornaś

Terapeuta integracji sensorycznej
(0)

Z wykształcenia jestem magistrem fizjoterapii oraz terapeutą Integracji Sensorycznej. Ukończyłam Studia Podyplomowe z zakresu Fizjoterapii w pediatrii oraz szereg kursów przygotowujących do pracy z dziećmi (m.in. diagnostyka metodą Prechtla, Terapia Ręki, Trójpłaszczyznowa Manualna Terapia Stóp, Masaż Shantala, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Regulacja w rozwoju sensoryczno -motorycznym dziecka do 2 roku życia, Asymetria niemowlęca- diagnostyka i terapia, Masaż Tkanek Głębokich, Terapia blizny). Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w zespole Wczesnego Wspomagania Rozwoju, Centrum Terapii Małego Dziecka, firmie VitalAire, która specjalizuje się w leczeniu osób z problemami oddechowymi oraz na licznych praktykach. Na codzień pracuję z dziećmi z zaburzeniami przetwarzania bodźców sensorycznych, uszkodzeniami neurologicznymi, zespołami genetycznymi i wadami postawy. Praca z małymi pacjentami sprawia mi ogromną satysfakcję, dlatego nieustannie poszerzam swoją wiedzę z zakresu terapii pediatrycznej biorąc udział w szkoleniach i konferencjach. Podczas prowadzenia terapii oprócz założonego celu terapeutycznego, niezmiernie ważne jest dla mnie nawiązanie relacji z dzieckiem oraz stały kontakt i wzajemna współpraca z rodzicami/opiekunami.

Kórnik, Akcja Integracja ul. Wodna 3/3 oraz Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu Oaza ul. Ignacego Krasickiego 1

O mnie

Z wykształcenia jestem magistrem fizjoterapii oraz terapeutą Integracji Sensorycznej. Ukończyłam Studia Podyplomowe z zakresu Fizjoterapii w pediatrii oraz szereg kursów przygotowujących do pracy z dziećmi (m.in. diagnostyka metodą Prechtla, Terapia Ręki, Trójpłaszczyznowa Manualna Terapia Stóp, Masaż Shantala, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Regulacja w rozwoju sensoryczno -motorycznym dziecka do 2 roku życia, Asymetria niemowlęca- diagnostyka i terapia, Masaż Tkanek Głębokich, Terapia blizny).

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w zespole Wczesnego Wspomagania Rozwoju, Centrum Terapii Małego Dziecka, firmie VitalAire, która specjalizuje się w leczeniu osób z problemami oddechowymi oraz na licznych praktykach.
Na codzień pracuję z dziećmi z zaburzeniami przetwarzania bodźców sensorycznych, uszkodzeniami neurologicznymi, zespołami genetycznymi i wadami postawy.
Praca z małymi pacjentami sprawia mi ogromną satysfakcję, dlatego nieustannie poszerzam swoją wiedzę z zakresu terapii pediatrycznej biorąc udział w szkoleniach i konferencjach.

Podczas prowadzenia terapii oprócz założonego celu terapeutycznego, niezmiernie ważne jest dla mnie nawiązanie relacji z dzieckiem oraz stały kontakt i wzajemna współpraca z rodzicami/opiekunami.
Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatności